ТОВ «Євраліс Семенс Україна»: здобутки до ювілею

7 Листопада 2017

Компанії EURALIS уже понад 80 років. Започаткована свого часу простими французькими фермерами наразі вона налічує 7000 акціонерів і 4740 співробітників. Насіннєвий підрозділ кооперативної групи EURALIS створено у 1950 р. Із 2007 року компанія представлена в Україні, тобто цьогоріч її можна привітати з трояндовим ювілеєм присутності в нашій країні. Насіння під славнозвісної маркою, яке зажило слави у фермерів багатьох куточків світу, виробляють в Іспанії, Франції та Україні. Українське виробництво EURALIS – завод «Черлис» – розташоване неподалік Черкас у с. Білозір’я. Завод на теренах України є найсучаснішим із-поміж інших виробничих площ EURALIS. Так, там уможливлене сортування насіння не на 2 фракції, а на 4! Відтак, під будь-яку фермерську сівалку, під будь-який висівний апарат EURALIS знайде відповідну фракцію.
Отже, ТОВ «Євраліс Семенс Україна» пропонує сільгоспвиробникам гібридне насіння кукурудзи – від раннього до середньопізнього ФАО, насіння соняшнику, сої, сорго та озимого ріпаку. Цю чималеньку пропозицію могли наочно побачити відвідувачі спільних із Спектр-Агро днів поля, де було представлено майже всю кукурудзу Євраліс – від ФАО 200 до ФАО 380. Вони мали змогу побачити й «Золоту лінію» Євраліс. Це – продукти, які мають найбільший потенціал врожайності та є перевіреними за останні три роки. Вони – найстабільніші! Серед них є і з ФАО 250 (ЕС Конкорд), є і з ФАО 290 (ЕС Астероїд), наявні й з ФАО 300 (ЕС Креатив), а також із ФАО 380 (ЕС Метод і Гармоніум). Усе насіння «Золотої лінії» оброблене інсектицидом, фунгіцидом і регулятором росту.
ЕС Конкорд відкриває «Золоту лінію», тобто має найменший ФАО (250) з гібридів, що входять до цього привілейованого клубу. Його особливості – стабільний врожай за стресових умов, стійкість проти посухи та фузаріозу качана, чудова компенсаторна здатність. Рекомендована густота перед збиранням – за недостатнього зволоження 60-70 тис. рослин на 1 га, за достатнього зволоження – 75-80 тис. рослин на 1 га. Рекомендований до вирощування у зонах Полісся та Лісостепу. ЕС Астероїд здатний давати високий і стабільний урожай навіть за посушливих умов. Він є вельми стійким проти вилягання, а також відзначається напрочуд високою стійкістю проти хвороб, зокрема фузаріозу стебла, фузаріозу качана та пухирчастої сажки. ЕС Астероїд має добру компенсаційну здатність. Його варто вирощувати на Поліссі, у Лісостепу, а також у Північному Степу.
У таких самих зонах якнайкраще продемонструє свої можливості ЕС Креатив. Він забезпечить високий і стабільний урожай, до того ж відзначається високою стійкістю проти вилягання і летючої сажки. Рекомендована густота перед збиранням за недостатнього зволоження – 55–65 тис. рослин на 1 га, за достатнього зволоження – 70-75 тис. рослин на 1 га.
Для зон Лісостепу і Степу рекомендовано ЕС Метод, хоча назагал він є пластичним до різних ґрунтово-кліматичних умов. Він стане вам у пригоді, якщо ви вирощуєте кукурудзу на зерно або кукурудзу на силос. Входить до лідерів за врожайністю.
Його характеризує напрочуд висока вологовіддача, особливо наприкінці вегетаційного періоду. Має дуже високу стійкість проти фузаріозу качана і гельмінтоспоріозу. Важлива визначальна риса гібрида ЕС Метод – швидкий стартовий ріст.
Гармоніум є новинкою на ринку. Він так само рекомендований для аграріїв, що господарюють у зонах Лісостепу і Степу. Втім, цей гібрид здатний давати високий і стабільний урожай у будь-яких ґрунтово-кліматичних умовах. Має високий компенсаційний потенціал, є стабільним за зріджених посівів. Визначальна риса гібрида Гармоніум – унікальна стійкість проти стеблового і прикореневого вилягання, високою є стійкість проти фузаріозу качана, гельмінтоспоріозу та пухирчастої сажки. Окрім звичної фунгіцидно-інсектицидної обробки насіння, додано ще інноваційний біостимулятор росту.
За результатами цьогорічних демовипробувань в ТОВ “Агробуд”, Оратівський р-н, Вінницька обл., із 98 гібридів кукурудзи усіх насіннєвих компаній перші три місця за EURALIS, де гібриди кукурудзи EURALIS показали чудові результати (у перерахунку на стандартні 14% вологи):
Гармоніум (ФАО 380) – 112,19 ц/га,
ЕС Метод (ФАО 380) – 101,89 ц/га,
ЕС Астероїд (ФАО 290) – 96,11 ц/га.
Неабияк зацікавили відвідувачів днів поля і численні соняшникові ряди. Відвідувачі побачили класичні гібриди соняшнику, Clearfield®-гібриди й гібриди технології Clearfield® Plus, а також сульфогібриди. Так, гібрид ранньої групи стиглості ЕС Савана має виняткову стійкість проти стресів. Якраз такі умови ми спостерігали цьогоріч: не було температури, соняшник «сидів». Проте цей гібрид показав найкращі результати! Має добру вирівняність, чудову стійкість проти вовчка та основних захворювань, наявних в Україні.
Справжнім хітом продажів серед продуктів EURALIS у пострадянських країнах і країнах Чорноморського басейну є ранній гібрид ЕС Белла. Він є стійкім проти вовчка (рас > G), має високу стійкість проти вилягання, добру толерантність проти хвороб, надто – проти фомозу. Відзначається пластичністю до різних умов вирощування (рекомендовано у Степу, Лісостепу та на Поліссі). Здатний забезпечити стабільно високу врожайність.
До гібридів нової генерації належить Clearfield® Plus-гібрид ЕС Лоріс СЛП. Він зовні абсолютно не схожий на інші гібриди EURALIS. Це гібрид інтенсивного типу, середньоранньої групи стиглості, має високий вміст олії, є напрочуд толерантним проти фомопсису та склеротиніозу кошика. Має широку кліматичну адаптацію, відзначається високою посухо- та жаростійкістю. Рекомендований до вирощування у Північному Степу і Лісостепу.
І соя від EURALIS має вдячного споживача в Україні, де представлено 6 сортів. Із них 3 сорти вже впродовж двох років у товарному виробництві, інші – в процесі випробувань. Першим зайшов в Україну ранній сорт ЕС Ментор. Цей сорт до вподоби фермерам через те, що підкорив чимало рекордів і за стручками, й за врожайністю, і за вмістом протеїну. Цей пластичний та імунний проти шкідливих організмів сорт має високу стійкість до вилягання. Рекомендована норма висіву для сорту ЕС Ментор – 500-550 тис. насінин/га. Якщо цей показник перевищує 600 тис. насінин/га, то йде перезагущення, і він скидає врожайність, хоча й має компенсаційну здатність. Ще одна особливість сорту ЕС Ментор полягає в тому, що він закладає боби здебільшого в середньому і верхньому ярусах. У своїй групі він попереду не лише в Україні, а й назагал в Європі.
Ультраранній сорт Алігатор за вмістом білка (40,5%) нічим не поступається середньостиглим сортам. Має виняткову стійкість до вилягання та високу енергію початкового розвитку. Рекомендована норма висіву – 700 тис. насінин/га. Проте в експериментах було випробувано і 800 тис. насінин/га. Рослини ніде не вилягли, все було чудово. Однак у такому разі рослини між собою починають конкурувати, й відповідно йде певне скидання врожайності.
Побачивши таку культуру як сорго на полігоні EURALIS, певно, чимало аграріїв замислилося над можливістю введення її до своєї сівозміни. Сорго можна розглядати як чудову альтернативу кукурудзі. В Європі воно є однією зі стратегічних культур. Сорго потребує на 30% менше вологи. Соргові новинки від EURALIS – гібриди Арскі, ЕС Муссон і Калатур. Дуже ранній гібрид Арскі характеризується помаранчевим кольором зерна і швидким стартовим ростом, відзначається високою стійкістю проти вилягання, осипання та фузаріозу. Середньоранній гібрид ЕС Муссон має високу стійкість проти вилягання, посухи та фузаріозу. А ще один середньоранній гібрид Калатур характеризує стабільність, толерантність проти основних хвороб, а також стійкість проти осипання.
Отже, напрочуд широка насіннєва гама EURALIS – до Ваших послуг. Обирайте на свій смак і відповідно до своїх умов. У будь-якому разі Ви не припуститеся помилки, адже продукти EURALIS – інноваційні рішення сучасної французької генетики – це завжди найкраще співвідношення ціна-якість!