СТВОРЮЄМО НАСІННЯ І ДОВІРУ

MILK POWER НА ПОЛІ - УРОЖАЙ В НАДОЇ

На базі молочної ферми групи «Євраліс» пройшов французький День Молока

Під егідою посольства Франції в Україні у СТОВ «Ломовате» пройшло свято справді національного масштабу, яке відвідали понад 500 учасників зі всієї України. На базі молочної ферми «Євраліс» провідні французькі компанії ділились досвідом успішної співпраці
у молочній галузі. Франція є другим виробником молока в Європі, займає перше місце зі споживання сиру та масла. Радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні Ніколя Перрен зазначив: «Франція дуже вірить у потенціал України, і ми готові допомогти впроваджувати найкращі європейські традиції господарювання. Показовою, зокрема, є діяльність компанії «Євраліс», яка багато інвестує у сталість співпраці з українськими аграріями».

Ферма екстра-якості

Сама ідея зібрати в своєму господарстві на Черкащині провідні французькі компанії та українських виробників молока належить «Євраліс Семенс». І спільна організація заходу, який відвідали французькі дипломати, губернатор області, керівники Міністерства аграрної політики та продовольства України, відповідала найвибагливішим професійним вимогам.

Учасників французького Дня молока чекали демонстрації технологій провідних виробників, масштабний парад техніки від партнера «Євраліс» – компанії КУН: як «зеленої лінії» кормозаготівельного обладнання, так і ґрунтообробних агрегатів. І, звичайно, огляд однієї з кращих в Україні молочних ферм та селекційних досягнень «Євраліс», які є запорукою її успішної роботи.

Як підкреслив президент Асоціації виробників молока Андрій Дикун: «Саме французи ввели стандарти якості в молочній галузі, навчили нас робити молоко екстра-класу». Фахівці наголошують, що останнім часом спостерігається позитивна тенденція нарощення виробництва молока завдяки динамічному розвитку виробництва на модернізованих молочних фермах. Французькі компанії відіграють важливу роль у впровадженні системи стандартів ЄС на підприємствах молочної галузі. І показово, що ферма в селі Сагунівка стала одним зі стратегічних партнерів компанії «Данон». Починалось все 5 років тому. Коли запрацював насіннєвий завод «Черлис» компанії «Євраліс», на землях СТОВ «Ломовате» облаштували ділянки гібридизації кукурудзи та соняшнику. А збиткову молочну ферму отримали у спадок – і вирішили не закривати. Від неї не чекали прибутку, але «Євраліс» – компанія соціально орієнтована, яка дбає про місцевих жителів і робочі місця. І вже зараз ця ферма стала справжньою окрасою молочної галузі України. Директор молочної ферми «Євраліс» бельгієць Кріс Франкен говорить просто: «Коли ми почали працювати, то наші корови давали в кращому разі 5 літрів молока в день. А цього року вже йдемо на 29-30 літрів».

 

У чому силос, месьє?

Що у корови на язиці, те у неї в молоці: його кількості та якості. Підвищення молочної продуктивності корів ґрунтується на стабільній кормовій базі, поліпшенні поживної цінності та якості кормів.
У раціоні корів суттєву частку займають силосовані корми, адже найдешевшу енергію отримують із силосу кукурудзи, а його поживність значно перевищує інші культури. Щоправда, проблема підвищення перетравності силосу для тваринницької галузі вельми актуальна.

Принципово нова концепція селекції силосної кукурудзи, розроблена компанією «Євраліс», є відповіддю на запити тваринників. Коцепція Milk Power водночас поєднує гарну урожайність гібридів з високою якістю кормів на їх основі. Ключовими характеристиками силосних гібридів кукурудзи компанії Євраліс стали висока врожайність зеленої маси з часткою качанів не менше 45%, ремонтантний тип розвитку (stay-green), низький вміст лігніну, висока перетравність крохмалю та волокон.
За допомогою концепції Milk Power можна оптимізувати раціон, підвищуючи перетравність клітковини згідно з методологією In Sacco, і, як результат, збільшувати надої молока. Директор із маркетингу Євраліс в Європі Жан-П’єр Дюфурк говорить: «Це допоможе фермерам обрати найкращі гібриди, не входячи в складні розрахунки перетравлюваності та інші параметри. Ви обираєте селекцію Milk Power, а «Євраліс» гарантує надої молока». Продемонстровані на полі елітні гібриди високоякісного силосу – це мрія для корови і гарантія для фермера. Так, 1 тонна сухого силосу Дельфін (ФАО 190) забезпечує 1480 л молока,
ЕС Бомбастік (ФАО 230) – 1438 л/т, ЕС Сігма (ФАО 280) – 1466 л/т, ЕС Москіто (ФАО 350) – 1468 л/т. А, європейська зірка селекції Євраліс та бестселер в Україні – гібрид ЕС Сігма – це 29320 літрів молока з гектару. Загалом, гібриди силосної кукурудзи від «Євраліс» забезпечують оптимальне поєднання чудових агрономічних характеристик з найкращою відповідністю зоотехнічним нормам.

 

Потужне коріння інновацій

Загалом, потужне зростання компанії «Євраліс» забезпечують інноваційні розробки: понад 14% свого обороту спрямовується на дослідні програми. Нещодавно презентована в Україні нова концепція в зерновій кукурудзі Tropical Dent – це також генетичний прорив. Завдяки новому джерелу гермоплазми, дослідники вивели низку гібридів, які успадкували кращі риси європейського кременистого та американського зубовидного типів.
І новітні досягнення доступні нашим фермерам та виводять їх на рівень світових технологій у рослинництві. Недарма генеральний директор «Євраліс Семенс Україна» в Україні Жан-Батіст Мас підкреслював, що гібрид ЕС Геллері (ФАО 340), який з приголомшливими результатами пройшов випробування у Франції, Голландії та Німеччині, відтепер доступний в Україні. А українські виробники вже пересвідчились, що низка гібридів Tropical Dеnt – це напрочуд висока продуктивність і вологовіддача, гарантована стабільність вирощування у різних агрокліматичних зонах.

Щодо умов вирощування, то в Україні вже давно гостро стоїть питання посухи – і компанія «Євраліс» першою відгукнулася на запити аграріїв. Дослідницька програма Roots Power під гаслом: «Сильне коріння — високий урожай» вже принесла зиск. Створені гібриди мають сильно розвинене первинне та вторинне коріння, збільшений кут його розгалуження. Така потужна коренева система гібридів ЕС Конгрес, ЕС Конкорд (обидва з ФАО 250), ЕС Гарант (ФАО 300), ЄС Сенсор (ФАО 370) забез-печує виняткову стійкість до посухи та вилягання, підвищену урожайність за будь-якої технології обробітку ґрунту.
На демонстраційних полях були гібриди сої, що вже здобули європейське визнання. ЕС Ментор (група 00) поєднує високу врожайність, стабільність та вмісту протеїну. Новий ЕС Алігатор (група 000), який здобув статус сої № 1 в Австрії, – це краще поєднання врожайності, ранньої стиглості та стійкості до вилягання. Також у портфелі компанії 8 гібридів сорго, як зернового, так і силосного напрямку. Зокрема, представлені ЕС Арматан та Зевс є чудовою альтернативою для кукурудзи на силос у посушливих умовах. Учасників чекали дегустація кращої молочної продукції та смачний банкет, безліч подарунків, вигідна акція з придбання гібрида ЕС Сігма. Французький День молока було організовано за вищими стандартами французької гостинності, вишуканості та раціональності. А компанія «Євраліс» кожного дня готова поділитися кращими традиціями та селекційними здобутками з українськими фермерами.

 

Жан-П’єр Дюфурк, директор із маркетингу Євраліс в Європі:

– Гібриди Milk Power адаптовані до всіх регіонів України, мають гарні агрономічні якості та врожаї. А з іншого боку, вони забезпечують чудовий раціон корові та високу перетравлюваність. З гібридами Milk Power надоїв і прибутків в Україні стане більше, адже ми тестуємо селекцію не в якихось казкових європейських умовах, а саме тут. Наша ферма є наочним прикладом – ми бачимо реальну віддачу силосних гібридів кукурудзи з якісною спеціалізованою генетикою.

 

Кріс Франкен, директор молочної ферми Євраліс:

– Скажу, що молочній фермі потрібні інвестиції для початку. А корові необхідні гарні корми, стабільність та комфортні умови утримання. Насамперед корми, бо це, як добрива для рослини. Ви пересвідчились, що на фермі дуже цікаві результати з генетикою кукурудзи силосного напрямку. Ці гібриди компанії «Євраліс» якнайкраще відповідають потребам молочного скотарства.

 

Віктор Шатковський, комерційний директор «Євраліс Семенс Україна»:

– Для нас основна концепція заходу – це впровадження нових підходів до нових сегментів ринку. Силосна кукурудза ще не досить широко представлена в Україні, однак якісні гібриди на силос – це позитивний імідж на ринку, це шлях до серця клієнта через шлунок тварин.