СТВОРЮЄМО НАСІННЯ І ДОВІРУ

Шляхи підвищення перетравності силосу та збільшення виробництва молока

Шляхи підвищення перетравності силосу та збільшення виробництва молока

 

Збільшення валового виробництва молока, покращення його якості можливе за умов підвищення молочної продуктивності корів, створення стабільної кормової бази і поліпшення поживної цінності та якості кормів. У структурі раціонів лактуючих корів значну частку займають силосовані корми. За даними інституту рослинництва Arvalis, витрати на виробництво силосних культур залежно від виду становлять 144–196 €/га. Найдешевшу енергію отримують із силосу кукурудзи — 21 €/10 МДж, тоді як вартість енергії зі злаково-бобових сумішей зростає до 30–33 €/10 МДж. За поживністю корму 1 га кукурудзи забезпечує близько 6 тис. кормових одиниць і до 300 кг перетравного протеїну, значно перевищуючи цінність інших зернових культур. Однак питання підвищення перетравності силосу на даний час не вирішене. Тому компанія «Євраліс Семенс» розробила принципово нову концепцію селекції силосної кукурудзи — Milk Power, яка поєднує дві основні ідеї: врожайність (стійкість до стресів та ремонтантність) та якість корму (висока перетравність крохмалю та волокон). 

За допомогою цієї концепції фермери, які спеціалізуються на виробництві молока та м’яса, матимуть можливість оцінити можливості кожного гібриду та оптимізувати раціон через збільшення перетравності клітковини (методологія In Sacco). Оригінальність цієї концепції полягає в тому, що інкубація в рубці тварини проходить протягом 2, 4, 8, 24, 48 та 72 годин, що дозволяє визначити два джерела енергетичної цінності: крохмаль (у перші години перетравності) та клітковина (на кінцевій стадії). Переваги методу In Sacco: оцінка реальної ситуації; використання шлунка корови дає можливість точно оцінити ступінь перетравності силосу; розрахунок динаміки перетравності в різні проміжки часу. 

Під час створення силосних гібридів кукурудзи компанія «Євраліс Семенс» використовує такі критерії: група стиглості; висока врожайність зеленої маси з часткою качанів не менше 45%; ремонтантний тип розвитку (stay-green), що забезпечує тривалу фотосинтетичну діяльність листкового апарату та оптимальну вологість зеленої маси при силосуванні; регламентований вміст лігніну (4–6%). 

ris1.jpg

«Євраліс Семенс» пропонує один із високопродуктивних гібридів силосної кукурудзи за концепцією Milk Power — ЕС Сігма. Динаміка перетравлюваності гібрида ЕС Сігма (графіки 1–2, стор. 000) дала можливість віднести гібрид до цієї нновації завдяки таким характеристикам:

• ЕС Сігма — гібрид, адаптований до використання в повному змішаному раціоні;

• ЕС Сігма можна доповнювати будь-яким типом енергетичних концентратів, зерном без особливих обмежень;

• ЕС Сігма найбільше підходить для годівлі ВРХ в раціоні типу «кукурудза — єдиний корм». Швидкість первинного перетравлення гібриду ЕС Сігма — від середньої до повільної. Рівень крохмалю вищий за стандарти. Різницю у швидкості вивільнення енергії зумовлює зубовидно-кремениста текстура крохмалю. Гібрид безпечний завдяки тому, що рН в рубці тримається в межах норми і відвертає ризик захворювання на ацидоз.

Кінцева перетравлюваність ЕС Сігма вища за середню тестованих гібридів та ідентична перетравлюваності спеціально відібраних зубовидних силосних гібридів.

Високий рівень загальної перетравлюваності ЕС Сігма є результатом достатнього вивільнення енергії в перші години перетравлення та доброго кінцевого засвоєння сухої речовини (кінцева перетравлюваність).

Переваги гібриду ЕС Сігма:

• висока стабільна врожайність;

• великий вихід енергії з крохмалю на початку перетравності;

• на початку перетравності швидкість середня: крохмаль швидко перетравлюється в рубці;

• прискорення перетравності на кінцевій стадії: висока перетравність клітковини;

• підходить для раціону високоудійних корів або для покриття дефіциту енергетичного харчування (в період після отелення та до піку лактації);

• покращує рівень протеїну в молоці;

• безпечний для рівня рН в рубці, а отже, не існує ризику виникнення ацидозу;

• може бути доповнений будь-якими енергетичними кормами (зерновими або концентровани-ми) без особливих обмежень.

Технологічні особливості гібриду ЕС Сігма:

• цвітіння відбувається дещо пізніше, ніж у середньому в ранній групі стиглості, однак у подальшому прискорює свій розвиток;

• має високу стійкість до вилягання та хвороб, що гарантує реалізацію потенціалу врожайності;

• швидка вологовіддача;

• адаптивність до загущення, строків сівби та стресових умов.

Переваги використання силосної кукурудзи від «Євраліс Семенс»:

• високий потенціал продуктивності — оптимальне поєднання врожайності та якості продукції (співвідношення зерно/зелена маса);

• чудове поєднання зоотехнічних норм та тривалої енергетичної цінності силосу;

• висока перетравність та засвоюваність силосу;

gr1.jpg


gr2.jpg• поліпшення апетиту тварин та збільшення молоковіддачі. Гібриди кукурудзи Milk Power забезпечують вищу врожайність та якість силосу для отримання більшої кількості молока з ваших полів!

 tab1.jpg