СТВОРЮЄМО НАСІННЯ І ДОВІРУ

Технологічні досліди по гібридам кукурудзи різних груп стиглості (ФАО 190-370)

У грудні 2011 року компанія Євраліс Семенс завершила технологічні досліди по вивченню оптимальної густоти та строків посіву на врожайність гібридів кукурудзи різних груп стиглості (ФАО 190-370), які проводились в Київській, Вінницькій та Полтавській областях.  

Результати дослідження були презентовані під час проведення міжнародної конференції Агроресурси-2012 9 лютого 2012 року, на якій компанія Євраліс Семенс виступила генеральним спонсором. Презентація була проведена директором з розвитку продуктів О.Шашковим і називалася "Використання якісного насіння від Євраліс Семенс як один із заходів підвищення рентабельності виробництва".

Коротка анотація

В презентації показано результати технологічних дослідів по вивченню оптимальної густоти та строків посіву на врожайність гібридів кукурудзи різних груп стиглості (ФАО 190-370). Досліди проводились в Київській, Вінницькій та Полтавській областях. 

Показано результати погодних умов, розподіл опадів по декадах місяця та суми ефективних температур по основних фазах органогенезу та їх можливий вплив на ріст та розвиток гібридів кукурудзи.

Проведеними дослідженнями встановлено, що збільшення густоти стояння рослин ранньостиглих гібридів до
100-105 тис./га, а середньоранніх  до  90-95 тис./га за умов випадання за період травень-липень 200 мм опадів не
супроводжується зниженням врожайності зерна.

Гібриди кукурудзи Євраліс Семенс мали достатньо низьку передзбиральну вологість зерна. В дослідах із гібридами
цієї компанії доведено здатність качана протягом 7-9 днів знижувати вологість у середньому на 4-6%.

Відмічено високу стійкість рослин до уражень збудниками хвороб і ушкодження шкідниками, особливо стебловим
метеликом.

Для гібридів ранньої, середньоранньої груп стиглості, в залежності від регіонів, кращою передзбиральною густотою визначено 80-90 тис./га при ранніх строках посіву (8°С); для гібридів з більш високим ФАО більша врожайність отримується при зменшенні передзбиральної густоти (ЕС Сенсор) до 70 тис./га.

Відмічена тенденція отримання   кращих результатів врожайності для гібридів середньоранньої групи стиглості при посіві в другий строк (10°С), коли ґрунт  краще прогрівається.

Враховуючи проведені випробування за програмою Демо та Side by Side у вказаних областях, додатковий прибуток застосування гібридів Євраліс Семенс складає, відповідно, - для Вінницької області – 2460 грн./га, Київської
– 3540 грн./га та Полтавської – 4125 грн./га.

Будь ласка, ознайомтесь з повним текстом та матеріалами презентації за цим посиланням: