СТВОРЮЄМО НАСІННЯ І ДОВІРУ

Досягнення Євраліс Семенс в селекції гібридів сорго

Досягнення Євраліс Семенс в селекції гібридів сорго

В Європейському Союзі щорічно вирощують біля 570 000 тон сорго. Лідерами вирощування сорго в Європі є Франція (50 000 га, 6,5 т/га), Італія (35 000 га, 6 т/га), Румунія (10 000 га), Іспанія (7 000 га), Угорщина ( 5 000 га). Європейський Союз щорічно імпортує 650 000 тон сорго (включаючи 2008 рік, коли 3 251 000 тон було імпортовано з США через посуху). Таким чином, всього для споживання в Європі реалізується 1 390 000 тон сорго.

В світі щорічне виробництво сорго складає 64 млн. тон. Лідери виробництва – США, Нігерія, Індія, Мексика. Серед найбільших імпортерів – Мексика (3 млн. тон), Японія (1,5 млн. тон), ЕС / Іспанія (0,6). Найбільші експортери – США ( 5 млн. тон), Аргентина (0,8).

Щорічно Євраліс Семенс інвестує в створення нових гібридів 14 % річних обігових коштів. Євраліс активно інвестує в гібриди сорго, маючи на меті популяризацію цієї культури, пояснюючи її переваги виробникам та споживачам.

Перспективи розвитку сорго зумовлені лімітом та дорожнечею питної води внаслідок глобального потепління та розвитком виробництва біо-палива, яке потребує збільшення виробництва зерна та біомаси. В посушливих умовах сорго дає кращий врожай, ніж інші зернові, воно легко може замінити кукурудзу та пшеницю при годівлі тварин, тому що має такі ж поживні речовини. Сорго – сільськогосподарська культура, яка не потребує великих інвестицій, зменшує затрати на виробництво та збільшує дохід фермерів.

Інвестиції Євраліс Семенс в створення гібридів сорго спрямовані на збільшення врожайності (зерна та біомаси), стійкості до посухи, толерантності до хвороб.

Євросорго (науково-дослідницький підрозділ Євраліс Семенс) – займає перше місце за асортиментом гібридів сорго в Європі. Доля ринку Євросорго в Європі складає біля 50%. Компанія є лідером у всіх сегментах (сорго на зерно, силос та біомасу) та першою впровадила програму по селекції сорго в Європі. Вона має 20 000 експериментальних ділянок по всій Європі (включаючи Україну та Росію), де щорічно проходять офіційні випробування не менше 20 гібридів.

Селекція сорго відбувається за допомогою використання генних маркерів. В молекулярній маркувальній лабораторії в Тулузі (Франція) застосовують технології молекулярної селекції та розширення маркерного ряду. Визначають в ДНК базовий маркер, пов’язаний з економічно важливими характеристиками гібридів. Потім аналізують отримані дані, тобто проводять експертизу молекулярних маркерів. Використання великої кількості маркерів необхідне для точного нанесення на ДНК, визначення гаплотипів, відбору генома. Інвестиції Євраліс дозолять до 2020 року засіяти насінням сорго 1 млн. га площі Європи.

В портфоліо Євраліс Семенс налічуються такі гібриди сорго: Арліс – дуже ранній (ФАО 320), Кейрас – ранній (ФАО 320-400), ЕС Алізе – середньо-ранній (ФАО 400-480), Фулгус – середньопізній (ФАО 480-550). Насіння сорго виготовляються для Євраліс Семенс на трьох заводах: у Франції на заводі Арлес (завод компанії «Семанс де Прованс»), в Іспанії на заводі в Севільї (завод Євраліс Семенс), в США на заводі компаній-партнерів.

Серед переваг, які відрізняють гібриди сорго компанії Євраліс від конкурентів, лінійка гібридів від раннього ФАО 320 до пізнього ФАО 550, висока врожайність, стійкість до посухи, стійкість до вилягання, толерантність до фузаріозу, велика маса насінин, невеликі сильні рослини, які зумовлюють можливість легкого збору врожаю.

ЕС Алізе – новий гібрид на зерно середньоранньої групи стиглості, еквівалент кукурудзи по ФАО 400-480, має відмінну стійкість до вилягання. Став чемпіоном з продажів у Франції. Це - невисока рослина, має чудову віддачу вологи перед збором врожаю. Тип гібриду – простий. Відрізняється високою стійкістю до посухи та фузаріозу (9 балів з 10 можливих). Потенціал врожайності гібриду – 120 ц/га. Густота посіву в залежності від умов – 160 000 – 300 000 насінин /гектар. Рекомендована відстань між рядами – 40-60 см.