СТВОРЮЄМО НАСІННЯ І ДОВІРУ

Вовчок: ворог під контролем

Вовчок (Orobanche cumana) — це рослина-паразит, що вражає соняшник. Цей паразит, батьківщиною якого є землі Середземноморського басейну, ось вже понад 50 років завдаєгосподарствам, розташованим в Іспанії, Туреччині та інших країнах Чорноморського регіону, величезних збитків.

Вовчок — одна з найбільш стійких рослин-паразитів, що знижує врожаї соняшнику, оскільки є дуже шкідливою і здатною швидко поширюватися на великі території. Вовчок не виробляє хлорофіл, тому змушений висмоктувати поживні речовини з рослини-хазяїна (соняшнику), іноді до повного її знищення. Таким чином, втрати врожайності можуть бути колосальними.

Цей паразит розмножується в геометричній прогресії, оскільки продукує значну кількість мікроскопічного насіння (від 200 до 400 мкм), і він дуже легко переноситься із поля на поле.Крім того, вовчок постійно мутує, виробляючи все більше і більше нових небезпечних рас. Расами А-Е вражена основна частина території навколо Чорного моря, а в деяких районах за кілька останніх років з’явилися нові раси цього паразита.

Ми пропонуємо 2 способи боротьби із вовчком:

• Хімічна боротьба із застосуванням гібридів соняшнику, стійких до гербіциду виробничої системи Clearfield на основі імазамоксу.

• Генетична боротьба — розвиток генів соняшника, стійких до нових різновидів паразита.

Знаючи про те, яку небезпеку становить для фермерів вовчок, «ЄВРАЛІС Семенс» невпинно працює над тим, щоб залишатися лідером у технології Clearfield® і розвитку нових стійких генів, пропонуючи широкий спектр продуктів і рішень для всіх ситуацій.

Незабаром з’являться нові, ще більш ефективні розробки, наприклад гібриди на основі технології Clearfield®, стійкі до нових різновидів вовчка, що зберігають при цьому високий рівень врожайності.